Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:477
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

  Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да

 • Повеќе поени кај девојките

  Еве неколку нешта со кои девојките ќе ве почитуваат повеќе, не се подредени по важност...

 • Како да го заборавиш бившиот ?

  Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.

 • Како да ја сочувате врската?

  Еве четири едноставни совети како да ја сочувате и унапредите вашата врска...

 • Сексот според времетраењето

  Велат дека сексот е како пицата. Кога е добар, навистина е добар. Кога е лош, е прилично добар. А, кога е брз... ?

 • 45 начини да се чувствувате среќно

  Депресијате е болест на денешницата. Сите ние стануваме депресивни заради многу работи и мислиме дека животот ни е мизерен...

rezabeth4love
I want love. I need a long term relationship. I am a gentle woman who needs love and good Man for something special. I can even engage in distance relationship if the person is sincere and wants what i want in a relationship. Possibly, marriage is my intention.

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

ЗАБАР
Бес и јад.

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Ако ја изгубиш ѕвездата што ја сакаш немој да плачеш по неа, бидејќи од солзите нема да ги видиш другите ѕвезди што сјаат за тебе!

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
ZeroCool
Корисник
pilot4e
Корисник
Povreden
Корисник
ulrike134ly
Корисник
thalbergvt102
Корисник
leahoq1993
Корисник
centfracinor
Корисник
eggerwy34
Корисник
gerstenkr937
Корисник
mautingsibu
Корисник
ldatgeleting
Корисник
ebersbachml121
Корисник
liamalissa118
Корисник
leahqo217
Корисник
statolremet822
Корисник
kathrin362vg
Корисник
austerlitzus85
Корисник
nedeparli1974
Корисник
ankecv782
Корисник
stefanievy31
Корисник
heike78si

За љубовта

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состој


Како да го заборавиш бившиот ?

Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.


Љубовни совети

Како да кажете „не“ на машко

Краткото и јасно „не“, без заобиколки и давање на лажна надеж, е најдобриот начин да откажете на некого, покажува ново проучување.


Што ги привлекува девојките кај машките?

На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...


Состаноци

5 начини како да ве запомнат луѓето

За да успее секој – независно дали сопственик на бизнис или работник, треба да биде забележан и после тоа запаметен. Дури и да не сте најинт


Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


Секс

5 знаци кои откриваат дали девојката е.

Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.


6 секс пози за во кола

Ќе ви претставиме 6 наједноставни и најдобри секс пози кои можете да ги испробате или практикувате кога сакате да имате секс во кола...


Слики од нашите членови

Кивалче