Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/romant/class/sqlQuery.class.php:40) in /home/romant/class/session.class.php on line 140

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/romant/class/sqlQuery.class.php:40) in /home/romant/class/session.class.php on line 140
Романтични.мк - Љубовни пораки, хороскоп, соновник...

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
 • Другарство после врска?

  Што мислите, дали е можно со бившиот партнер да останете другари после раскинувањето?

 • Не е сè така како што изгледа

  Два Ангели патувале и решиле да застанат и да се одморат кај едно семејство. Семејството било доста богато, но безобразно...

 • Бременост за вечна љубов?

  Сите знаеме дека повеќето женски се спремни да направат сè за да го задржат дечкото што го сакаат крај себе. Дали мислите дека бременоста е една од ти

 • Љубомора, љубов или...?

  Колку сме повеќе љубоморни - толку повеќе сакаме? Дали љубомората е критериум за љубов...

 • Партнерот гледа по други!?

  Дали кога се шетате заедно со пртнерот сте го приметиле некогаш тој да гледа по други? Дали дечкото ви се загледува...

 • Зошто љубовта е слепа?

  Еднаш, многу одамна, сите човечки суштества и сите човечки квалитети се нашле на едно скришно место на Земјата...


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Поради неплатени сметки ми ја исклучија Љубовта...xD


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Поради неплатени сметки ми ја исклучија Љубовта...xD


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Не си ми суден тоа го знам, но вечно ќе бидеш мојот сон. Животот ме рани, ме казни и се' ми забрани. Ќе ме бакнува друг затоа што ти не ќе можеш. Кога срцето ќе ми плаче ќе те сакам уште повеќе и додека друг љубов ми изјавува само ти во моето срце остануваш!


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Никогаш на тој што го сакаш не му цртај срце, цртај му круг затоа што срцето се крши, а кругот се врти!


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
niki28


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Пријателството и довербата се како стаклото - еднаш скршено, повторно не може да се залепи.


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
Штикли и мажи не се бираат по изглед, треба и убаво да ти стојат.


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
Ceko22


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
lover19
.Но,ништо не се заборава. Уште помалку се заборава она што посакуваш да не се случило никогаш. Ќе помни се. Сите зборови што си ги кажал, слушнал, премолчил. Се што си видел и сонувал. Се што ти се случило или пак, од некои причини што само тебе ти се познати, си пропуштил да ти се случи...


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 51
??????????
ШТО Е ЉУБОВ

Љубовта е како

грутка злато кое

тешко се наоѓа

и тешко се одржува.

Од сите што

ѓи сретнав мила

ти си таа која

никогаш нема

да ја заборавам.

Јас верувам дека

бог те избрал за

мене од сите останати

само за мене.

Бидејќи тој знае

дека само јас

ке те сакам најдобро

ке те сакам засекогаш.


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40
Види ги сите

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 40

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

СТАРЕЦ
Ви треба добар совет.

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Не знаеш колку боли кога сакаш некој, а таа љубов не е возвратена... Барај друга, но него секогаш ќе го сакам бидеќи таа љубив кон него ми е од Бога пратена.

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
Romanticen
Сопственик
ZeroCool
Корисник
Hard candy
Корисник
dzevat
Корисник
ALFA
Корисник
[Tyson]
Корисник
kale11
Корисник
gogoo
Корисник
igormm
Корисник
????
Корисник
Cronos666
Корисник
indigo
Корисник
vali
Корисник
elzus
Корисник
John
Корисник
angelariss
Корисник
shordy
Корисник
slavica caac
Корисник
Martin494
Корисник
sarask
Корисник
Faceman87

За љубовта

Романтични гестови

Голема е листата на нешта што можете да ги направите за да ја изразите вашата љубов и да му покажете на вашиот партнер...


Факти за жените

Разликата помеѓу жените и мажите е огромна. Мажите и жените се различни во секој можен аспект на човечкиот живот...


Љубовни совети

Осум работи...

8 работи кои не треба никогаш да ги кажете на девојката!!!Еве ги...


Како до вистинска љубов?

Бидете свои и покажете што навистина ви е важно. Има повеќе нивоа на интимност и не морате веднаш на првиот состанок...


Состаноци

Како до онлајн партнер!?

Во модерните времиња сè повеќе луѓе го наоѓаат својот партнер или пријател на интерент. Многу осамени души...


Состанок преку интернет

Запознавањата преку интернет можат да претставуваат предизвик. Откако сте се запознале малку подобро преку...


Секс

Петинг

Петингот е всушност нежно милување. Тоа е многу убав начин за двајца кои се сакаат додатно да се зближат. Петингот може..


Интересни места за секс

Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали...


Слики од нашите членови

Кивалче


Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 68

Warning: Creating default object from empty value in /home/romant/class/sqlQuery.class.php on line 75
Table 'romant_1.dubug_info' doesn't exist