Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1119
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Да, тоа е љубов!

- Рацете ти се тресат, срцето забрзано ти чука, а здивот ти застанува?! Тое не е љубов, тоа е допаѓање!!!
- Неможеш да го тргнеш погледот или рацете од неа?! Тоа не е љубов, тоа е потреба!!!
- Горд си на неа и сакаш да ја претставиш на сите?! Тоа не е љубов, тоа е среќа!!!
- Ја посакуваш зошто знаеш таа е тука покрај тебе?! Тоа не е љубов, тоа е осаменост!!!
- Со неа си затоа што таа сака?! Тоа не е љубов, тоа е сожалување!!!
- Со неа си зошто те бакнува и држи за рака?! Тоа не е љубов, тоа е несигурност!!!
- Срцето ти потскокнува штом ја здогледаш?! Тоа не е љубов, тоа е страст!!!
- И ги простуваш сите грешки затоа што се грижиш за неа?! Тоа не е љубов, тоа е пријателство!!!
- Секој ден и кажуваш дека таа е единствената на која мислиш?! Тоа не е љубов, тоа е великодушност!!!

- Срцето те боли и се во тебе се руши кога таа е тажна?! ДА, тоа е ЉУБОВ!!!
- Те привлекуваат и други, но ти остануваш со неа и без тронка каење?! ДА, тоа е ЉУБОВ!!!
- Ги прифаќаш нејзините маани зошто и тие се дел од неа? ДА, тоа е љубов!!!
- Со неа си зошто истовремено чуствуваш среќа, болка и уживање?!? ДА, тоа е љубов!!!
- Би го дал и животот за неа?! ДА, тоа е ЉУБОВ!!!

 

Можеби ќе Ве интересира...
Љубов или не?
Дали некогаш сте се запрашале постои ли љубов меѓу мене и партнерот? Создадени сме еден за друг или...
од Романтичен |
Љубов и интимност
„Бевме интимни, спиевме заедно...“ Колку пати сте го слушнале ова, т.е. сте заклучиле дека кога некој ќе каже дека бил и
од Романтичен |
Љубов или кариера?
Замислете дека ви се пружа животна шанса да одите надвор од земјата и да го работите она што го сакате и за кое сте сону
од Романтичен |
Љубов на далечина
Некои велат дека далечината ја зацврстува љубовта, а пак други велат: „далеку од очи, далеку од срце“. Но што ако раздво
од Романтичен |
Коментари
Ауф значи колку е убавоо
eeee kako moze ovie gornive da ne se ljubovv...
Bogdacuvaa.. Gluposti D
Само Ретки Се Тие Машки односно Женски Што Го ПраваТ ТОА !!!
убаво напишано, да тоа е љубов...

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens