Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:462
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Сексот според времетраењето

 

За добриот секс е потребно време, но стрелката на часовникот не ги одбројува оргазмите, ниту времето е гаранција за добро преживување.

 

Како кај ренингот, важни се важбите, а не должината.

 

Едно проучување покажува дека паузите за време на секс го зголемуваат задоволството, а поставувањето на рекорт е впечатливо само ако во реално сте постигнале нешто.

 

Ете што треба да постигнете и колку време треба да продолжите: 

 

5 минути - ја пропуштата љубовната игра и преминувате право кон основното. Нема ништо лошо во брзиот секс. Но, 5 минути не се доволни за коинтакт со очите и вистинска интимност, но ако задоволството ви е заемно, нема причина да не го направите доживувањето кратко, но слатко.

 

10 минути - тоа е можеби најчудната продолжителност на еден секс. Не е точно брз, но најверојатно нема и да е секс којшто ќе го запомните.

 

15 минути - тоа е веќе нешто. 15 минути се доволни за кратка предигра и смена на неколку пози. Прекрасно времетраење пред спиење. 

 

20-25 минути - правите се што сакате без повторување. Слободно можете да ја продолжите и љубовната игра.

 

30 минути - направете пауза за голтка вода. Откако ќе се освежите, вратете го расположението со нешто секси, на пример филм или долна облека.

 

40 минути - уверете се дека партнерот е уште до вас, а не е во кујната по сендвичи.

 

50 минути - Аман, немате ли друга работа ? Проверка на имејл, облека за перење, храна за јадење, прошетка на домашниот љубимец... ?

 

60 минути - еден час има смисла, само ако правете пауза за храна или за вода.

 

120 минути - може да изненадите партнерката, но на неа може да и стане неудобно.

 

180 минути - отидете на лекар !

 

sanya |
Можеби ќе Ве интересира...
Каква личност сте според часот на раѓање
Проверете во колку часот дојдовте на овој свет, најдете се на листата и откријте кои ви се најизразените карактеристики.
од Романтичен |
Романтично vs. Патетично
Идеите како да го поминете времето со партнерот можат да бидат секогаш добредојдени. Но внимавајте, не секогаш идеите се
од Романтичен |
Двата магични зборови
Има многу работи кои се плашиме да си ги признаеме себе, а и на другите и тоа само затоа што се плашиме од лошите искуст
од Романтичен |
Жените за романтика
Жените сакаат романтика: вечера под светлина на свеќи, држење за рака на зајди сонце...
од Јаги |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens