Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1071
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

 

 

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да не страдате после тоа, обратете внимание на знаците по кои се разликуваат овие две состојби.

 


Вљубен е ако:

 

 • Ве уверува дека сте поубава од сите убавици заедно.
 • Признава дека неговите предходни врски не биле доволно успешни.
 • Ги цени квалитетите во вас, кои никој друг до сега не е ги забележал.
 • Го интересираат вашите професионални успеси.
 • Го запишува вашиот телефонски број на три места и веднаш го помни вашиот роденден.
 • Се возбудува пред првата средба со вашите роднини и блиски
 • Внимателно ги слуша раскажувањата на вашата мајка за вашите детски години.
 • Ве поканува дома за да ви ги покаже детските снимки и домашниот љубимец.
 • Ве нарекува со смешни и нагалени имиња.
 • Ве испраќа до дома, независно колку и да е доцна.
 • Ве учи да возите автомобил и да ловите риба.
 • Искрено се зачудува од фактот дека сте решиле да слабеете.
 • Заборава што рекле неговите пријатели после запознавањето со вас.
 • Бара совет од вас за тоа каков костум да купи.
 • Ве запознава со сите негови оженети пријатели и дури признава дека страшно им завидува.

 Привлечен е ако:

 

 • Ви дава комплименти, кои сте ги слушнале не еднаш од другите.
  Ви вели дека многу личете на холивудска ѕвезда.
 • Се распрашува за евентуални соперници.
 • Со задоволство ви разкажува за претходните врски.
 • Не може да го запамети името на мајка ви и вашите омилени чоколадни бомбони.
 • Пројавува интерес само кон страницата од вашиот албум, каде што сте пораснати.
 • Ве кани на гости, така што ви ветува шампањ, свеќи и кафе по специјален рецепт.
 • Ја памети аромата на вашиот парфем и првите три цифри на вашиот телефонски број.
 • Дава разумни совети за вашиот надворешен изглед.
 • Ви вика такси, ако средбата се одолговлечи.
 • Детално ви раскажува каков впечаток сте оставиле на неговите пријатели.
 • Ве нарекува префинета жена, осмо чудо на светот, мачка.
 • Бара совет од вас каква вратоврска да носи на роденденот на шефот.
 • Немарно соопштува колку многу го ценат на неговото работно место, каков автомобил ќе си купи во скоро време и кои острови ги смета за најдоброто место за одмор.
 • Сака да му раскажувате смешни и пикантни приказни. Се прозева кога ќе стане збор за вашите професионални проблеми.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Постапки кои ќе ви докажат дека ТОЈ дефинитивно е вљубен во
Кога зборовите се премолчени, делата го издаваат она што не го изговараат усните. Доволно е да го набљудувате однесување
од sanya |
Стравови кои ве спречуваат да најдете вистинска љубов
Постои една стара поговорка која вели дека човекот мора прво да се сака самиот себеси, за потоа да го сакаат и другите.
од sanya |
Љубов и интимност
„Бевме интимни, спиевме заедно...“ Колку пати сте го слушнале ова, т.е. сте заклучиле дека кога некој ќе каже дека бил и
од Романтичен |
Дали сте романтични?
Еден од почестите проблеми во врските е романтиката, поточно, онаму каде што ја нема. Му замерувате на партнерот што не
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens