Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1111
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да кажете „не“ на машко

Има ли наистина правилен начин да оттргнете човек, кој сака да биде со вас? Никој не е идеален, но едно проучувње покажува дека има достојни варијанти, кои дури и мажите ги одобруваат.

 

Според претставниците на силниот пол, жените треба просто да кажат „не“. Колку и непријатно да е да чуете од некого дека сте непосакуван, тоа е подобро, отколку да давате лажна надеж.

 

Вториот начин е да објасните како стојат нештата кај вас и да дадете комплимент. Познатата фраза „проблемот не е до тебе, а е до мене“, може да е излитена, но врши добра работа. Има и други, кои би ги омекнале непријатните емоции, како на пример „Драг си ми, но не на тој начин“. Со тоа давате до знаење дека не мислите ништо лошо за него, но просто не го сметате за нешто повеќе од мил пријател.

 

Убедителната лага е третиот начин да откажете директно. На мажите им е потполно јасно дека жените често користат различни извинувања. За тоа можете убедувачки да се оправдате за да не повредите нечии чувства. Да кажете дека имате некого, дури и да не е вистина, секогаш ќе ве извади од ситуација, кога немате желба да почнете нова врска.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Како на пристоен начин да кажете не?
Ладнокрвното одбивање на дечкото кој најпрво ве забележал, а потоа собрал храброст да ви пријде, не е секогаш најдоброто
од Романтичен |
Како да кажете дека сте заљубени во...
Често се случува да имаме најдобар другар и во одреден момент да се заљубиме во него. И тогаш си го поставуваме прашањет
од Романтичен |
10 работи кои не треба да кажете на...
Вие сте во долга врска, уживате во љубовта и среќата, но радоста ви ја расипува тоа што вашата другарка никако неможе да
од Романтичен |
Пријателство меѓу машко и женско!?
Машките и женските можат да бидат пријатели. Постојат два видови на машко-женски пријателства...
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens