Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:14
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Поезија

Сè за тебе
За тебе сонцето ме грееза тебе душата ми пееод тебе не сакам ништосамо еден бакнеж врелКолку што има полиња на земјава т
од Билјана |
Полудувам
Слушај го срцето тоа најдобро си знае,немој да се откажеш од мене ќе се каеш,секој има фрки вака, Факто те сака,ако ме о
од Факто |
Ти и јас
Кога те сретнавбеше месец мај, а воочите ти блескаше чуден сјај. Беше тоа прекрасен час најубавден кој ке го паметам јас
од Надица |
Трепери срцето мое
Судбината и Господсе творци на нашата љубов милаза да им покажеме на ситедека љубовта ја дава човечката сила.Трепери срц
од Меруфче |
Зошто сте такви
Одете си вие проклети демони на лагатаЗошто постојано ме следитеЗошто постојано ја мачите мојата душаТука сте само кога
од Катеринче |
Живот без смрт
Има ли денима ли часима ли надеж за нас?Има ли сонце што го грее светот?Има ли време што го запира векот?Има ли срце срц
од Ангела |
Невера на животот
Темно е, нема светлина,мрачно е без месечина,љубовта скриена, желбата в мрак мирува, копнежот сам се затвара, душата гре
од Маринела |
Не сеуште!
Ќе ги раширам крилјатаи ќе научам да летамиако тоа не е лесно.Ќе направам се што требасе додека не стигнеме до небото.Ќе
од Ане |
Поезија
Те сакам
Таа уличка, тоа местосе моите топли споменина кои се враќам често.Времето и местотомислите нè бираат,а сега и сол
од Марија |
Доцна е
Доцна е за каење, зборовите на сомневање, оправдување... непотребни се Доцна е за љубов вистинската и права... измамена
од Сани |
Го сакав
Мислам дека ме има уште во тебе но попусто се лажев себеи понекогаш помислувам колку те саками излудувам но џабе е с&egr
од Еми |
Неверност
Од очите солзи се леат во себе неверност чувствувамте сакам, обожавам и мразам своите чувства не можам да ги изразамДа т
од Анастазија |
Врати се ти
Осамена и без здивостанав јасод тој тажен деннасмевка никој не може да видиЗошто замина тиовде имаше сèГо чекам д
од Tinny |
Не заминувај пак
Не можам честоДа те гледамЈас знамНе, не, не можамТе молам Остани овдеНе оди си тиВо моиве мисли секогаш си Ти си нешто
од Tinny |
Како те запознав
Паметам...Те запознав една зима кога паѓаше многу снег, ние насмеани стоевме крај смрзнатиот езерски брег.Паметам...Небо
од Ангела |
Те сакам
ТемнаЕ оваа ноќСедам во својата собаА се ми се чини Како шептиш ти А тоа е само мислаМорам да спијамСрцето ми плачеА уте
од Ангела |
Поезија

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Waiting for forever (Чекајќи за засекогаш)


Романтична приказна за дечко кој е задоволен од тоа да живее без сигурна работа, но со љубовта од неговото детство.

Rachel Bilson, Tom Sturridge


The table 'dubug_info' is fullThe table 'dubug_info' is full