Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1042
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Секс

5 знаци кои откриваат дали девојката е...
Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.
од Ivana |
6 секс пози за во кола
Ќе ви претставиме 6 наједноставни и најдобри секс пози кои можете да ги испробате или практикувате кога сакате да имате секс во кола...
од Романтичен |
Бојата на долниот веш открива...
Психолозите тврдат дека бојата на женскиот долен веш може ја покаже нејзината страст во креветот, но и нејзиниот карактер...
од Романтичен |
6 тајни за женското возбудување
Не ги привлекуваат сите женски истите работи, но постојат универзални трикови кои може да ги донесат до возбудување...
од Романтичен |
Што сè можете да правите после сексот?
Постојат многу работи кои можете да ги правите после сексот, а не едноставно да заспиете. Следните 7 предлози ќе ви помогнат...
од Романтичен |
Како до подобар секс?
Кога следен пат ќе ви биде тешко да си ја исчистите собата кога партнерот е тука – размислете уште еднаш. Малите промени, меѓу кои е...
од Романтичен |
Водењето љубов наутро најдобро расонува
Утринскиот секс го смалува нивото на стрес и ја ублажува депресијата. Оние кои го практикуваат се посреќни во текот на денот...
од Романтичен |
Сексуални навики кои не се за заборавање
Постојано слушаме и читаме како сексот не треба да постане рутина и како постојано во сексот да применуваме нови работи...
од Романтичен |
Секс
Каков секс сакаат хороскопските знаци?
Ако сеуште не сте сфатиле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве што хороскопот открива за него...
од Романтичен |
4 работи кои го доведуваат до лудило
Точно е дека машките обожаваат секси долен веш, високи штикли и фустани кои на девојките ги истакнуваат облините, но постојат и многу...
од Романтичен |
Секси тактики кои палат кај секое машко
Доколку сеуште не сте на чисто со тоа што сака, а што не сака вашиот дечко кога е во прашање сексот, еве неколку одговори кои ќе ви решат дел од...
од Романтичен |
Вашиот хороскопски знак и апстиненцијата
Кога страста во креветот ќе стане минато и сексот повеќе не е дел од вашето секојдневие треба да ги издржите моментите на апстиненција...
од Романтичен |
Секс за време на оние денови
Немојте да се срамите од својата менструација. Доколку ни вас ни на партнерот не ви смета, сексот може да ги намали болките за време...
од Романтичен |
Петинг
Петингот е всушност нежно милување. Тоа е многу убав начин за двајца кои се сакаат додатно да се зближат. Петингот може..
од Романтичен |
Интересни места за секс
Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали...
од Романтичен |
Како до совршено фелацијо?
Кој рекол дека фелацијото секогаш треба да биде брзо, диво и порнографски?!
од Романтичен |
Секс

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens