Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:34
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Пред првиот секс...

Кога првиот секс ќе остане запамтен, тоа е навистина нешто посебно. Некои можеби ќе речат дека им е сеедно, но има и такви кои тој момент не сакаат така лесно да го заборават.

Ако сте од оние кои сеуште не ја изгубиле невиноста, а сакате да го памтите првиот пат, тогаш следните совети се токму за вас!

1. Ако се соменвате во партнерот и во тоа дали тој ќе ги почитува вашите желби, тогаш не би требало да имате секс со него.

2. Кога еднаш ќе ја изгубите невиноста, нема враќање и затоа морате да бидете сигурни дека во тоа се впуштате со оправдани причини. Емоционалните уцени, како што се „да ме сакаше навистина ќе имавме секс“ или пак „сите имаат секс, ајде и ние“ не се баш мотивирачки.

3. Истражувањата на тинејџери (машки) помеѓу 14 и 16 години покажале дека за полесно да однесат некоја девојка во кревет, претходно користат алкохол, т.е. ја опијануваат девојката.

4. Затоа не е никакво изненадување дека дупло повеќе женски жалат поради првиот сексуален однос отколку машки. А да не говориме за тоа колку се врши притисок врз девојките ако не сакаат секс.

5. Центарот за истражување на сексуалното здравје во Саутемптон направил анкета на повеќе од 1300 тинејџери помеѓу 16 и 18 години. Само 37% од нив користат презервативи.

6. Ако не ви е згодно да разговарате со партнерот за користење на презервативи, тогаш не би требало и секс да имате.

7. Иако не е совршен, кондомот е најефикасно сретство за спречување на половите болести, инфекции и несакана бременост.

8. Контрацепциските таблети мораат да се земаат барем 1 месец како би дејствувале.

9. Пред првиот секс би требало да знаете што да очекувате. Но не очекувајте премногу затоа што првиот секс може да не биде тоа што треба со обзир на недостатокот на искуство.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Секс на плажа
Лето е и конечно сте на одмор со партнерот или пак сте сами, а се надевате дека сепак некој ќе „влета“ затоа што сте..
од Romanticen |
Спремни ли сте за секс?
Сексот е ваша лична одлука, без разлика дали е првиот секс во врската или оној без обврски...
од Romanticen |
Секс секои 15 минути...?
Над 50 отсто од жените признаваат дека се "загреани" на некој свој колега, додека 36 проценти сметаат дека треба...
од Romanticen |
Интересни места за секс
Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали...
од Romanticen |
Коментари
Mislam deka najubaj godini za prv pat se 17 Ama ako ne e so ljubof dzabe e sve
dali moze nekoj da mi pomogne?jas imam 19 godini ke polnam 20 za 2 meseci a uste sum go nemala prviot seks a imav mn sansi ne go napravivi toa od strav da ne me ostavi toj da ne me boli da ne se kaam ponataka a sakav...........sega koga i da posakam nemozam od taa pricina mn mi e strav a imam decko i sakam??????????????
ako samo malce od spermata ostani vo zenskiot polov organ mozii nesto da se sluci?
некој човек бил осуден на смрт и бил врзан за едно дрво остаен да умри , поминала некоја девојка со стомна вода и човекот ја запрашал дали че му дај да се напија од водата и девојката го одбила и си продолжила по патот , по некое време поминала друга девојка со стомна вода човекот и незе ја запрашал но и таја го одбила , по некое време поминала трета девојка со стомни вода и човекот ја запрашал дали че му дај оти многу е жеден но и таја го одбила и се продолжила по патот , на среде пат девојката си рекла требаше да му дам гревота е ако е осуденик, и се вратила кога стасала до него тој веќе умрел е сега која е поуката ? ДЕВОЈКИ ДАВАЈТЕ МУ НА МАШКИТЕ ТИЕ КО ЧЕ САКАТ ОТИ ВИЕ КО ЧЕ САКАТЕ МОЖИ ДА БИДИ ДОЦНА!!!

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Waiting for forever (Чекајќи за засекогаш)


Романтична приказна за дечко кој е задоволен од тоа да живее без сигурна работа, но со љубовта од неговото детство.

Rachel Bilson, Tom Sturridge


The table 'dubug_info' is fullThe table 'dubug_info' is full