Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:19
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Поклони за Нова Година

Наздравете за вашата љубов
Кога и да наздравите со чашите, без разлика дали тоа е шампањ, сок или пак само вода, прославувате нешто ново. Одвојте момент со партнерот да наздравите за желбите и соништата што посакувате да ви се исполнат во новата година. Па подигнете ги чашите и испијте го пијалокот во знак на иднината.

Урамете ја омилената слика
Во секоја слика од вашиот партнер или вас, дали сте сами на сликата или заедно, има по некој спомен кој прави да се чувствувате прекрасно. Урамена слика од вас е вистински подарок за вашата сакана личност особено ако на рамката има напишано љубовна порака.

Снимете CD
На времто, еден од подобрите начини да ја искажете вашата љубов беше да снимите касета со песните кои имаат посебно значење за вас двајцата. Денес, тие касете се заменети со CD-иња. Направете плејлиста со вашите омилени песни, снимете ги на CD, но немојте да заборавите да направите интересна опаковка во која ќе го ставите CD-то. На опаковката може да има нешто романтично и порака со која ќе и ги честитате празниците на вашата сакана личност.

Испејте му песна на партнерот
Барате подраматичен поклон за да ја искажете вашата љубов преку музиката? Неможете да направите нешто поубаво од тоа да и ја испеете омилената песна на саканата личност. Таа ќе биде одушевена од вашите храбри, но пред се романтични потези.

Гушкајте се пред телевизорот
После прекрасната ноќ помината во градот, веројатно ќе биедте изморени од дочекот на новата година за да направите нешто повеќе. Затоа седнете (може и да легнетеJ) пред телевизорот и пуштите ги омилените филмови. Направете атмосфера: изгасете ги светлата, направете топло чоколадо и земете ќебенце. Ќе биде прекрасно, верувајте!
Можеби ќе Ве интересира...
Коментари
da vi kazam edna interesna i mnogu romanticna idea za denot na vljubenite ili za nova godina...pa moze i za rodenden.
da napises 100 pricini zosto go sakas tokmu nego/nea
jas imam napisano 100 pricini za denot na vljubenite na moeto bebus4e i da vi kazam deka mnnnnoooooooogu go iznenadiv!
i bev mn zadovolna,ali 2 nedeli sigurno se izmaciv,ama se isplatese.i mi kaza deka toj list mu e zalepen do krevetot
bas sum romanticna...neli?!
DAJ PISETE I VIE NEKOJA IDEA....ILI NESTO STO SE NAPRAVILE ZA SAKANATA LICNOST
poslednovo definitivno ke go primenam
site ideii se mn super steta so lani na denot na vlubenite se skarav
stv mi se svigja najvekje voa posledniov predlog *Гушкајте се пред телевизорот* )))

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Waiting for forever (Чекајќи за засекогаш)


Романтична приказна за дечко кој е задоволен од тоа да живее без сигурна работа, но со љубовта од неговото детство.

Rachel Bilson, Tom Sturridge


The table 'dubug_info' is fullThe table 'dubug_info' is full