Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:46
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вљубено срце

Седам сама во мојата соба и на тебе мислам. Ја слушам музиката која ме потсеќа на твоите очи и твојот лик. И се прашувам зарем мала е мојата љубов кон тебе. Зарем таа не е вистинска?! Додека упорно те љубам со сето мое срце и тагувам за тебе, ти некаде шеташ со твоите другари или пак со некоја девојка, среќен и насмеан. А јас? Зар ништо не ти значам? Кажи ми барем дека не ме сакаш. Ќе те разберам, но никогаш нема да те заборавам! Се обидувам да те заборавам, еднаш засекогаш, но не е лесно. Не е лесно да избришеш од мислите нешто многу сакано.
Кога ќе ги прочиташ овие зборови веројатно ќе се препознаеш себеси. Почнувам да чуствувам и омраза кон тебе. Толку од онаа што те сакаше. Понекогаш сети се на мене. Сети се на моето име. Сети се на онаа голема љубов, на девојчето што искрено те сакаше и сето нејзино срце било исполнето со љубов кон тебе!

Ане |
Можеби ќе Ве интересира...
Напишано од срце
И оваа ноќ нечујно изминува и станува дел од минатото... И оваа ноќ стојам со тастатурата пред мене, размислувајќи што д
од Романтичен |
Влезе во моето срце
Преголемата љубов што ја чуствуваме еден за друг не ни допушти да се разминеме. Ни даде уште можности да сватиме колку с
од Емилија |
Сеуште си во моето срце
Во животот се случуваат работи за кои не сме свесни дека еден ден и нам можат да ни се случат. Сме слушале за безброј та
од Boy18 |
Моето срце трепери
Трепери... трепери срцето мое... Трепери од болка, од тага, од љубов, од надеж... Се обидувам да заспијам, се обидувам д
од Марко |
Коментари
super e tekstov...no nekogas e zaludno da se nadevame po nekoi nevozmozni raboti a edna od tie e ljubovta kon nekoja.i moj zaklucok e da ne se predavame ednostavno i lesno
vakvo nesto i mene mi se ima sluceno....toa e tolku bolno istoto i jas si go vikav..posle toa go zamraziv i nesakav poveke da slusnam za nego mislev deka veke sum go zaboravila i deka poveke ne go sakam...no sepak koga go vidov posle nekolku meseci srceto povtorno posilno pocna da mi cuka koga go vidov...i svativ deka ljubovta kon nego vsusnost spiela tolku vreme a ne umrela...i posle odevme dva ipol meseci sepak ubavo e kazano da se vrakas na staroto e kako da citas veke procitan roman nakoj veke mu go znaes krajot........no kako nego sto go sakav nikoj drug nemozam.........pozzz
i mene mie taka vo momentov i jas sum vo takva sostajba

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Waiting for forever (Чекајќи за засекогаш)


Романтична приказна за дечко кој е задоволен од тоа да живее без сигурна работа, но со љубовта од неговото детство.

Rachel Bilson, Tom Sturridge


The table 'dubug_info' is fullThe table 'dubug_info' is full