Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:58
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

За моите другарки

Хм... заборавив како е да се пишува нешто убаво за некој, а тоа да не си ти. Интересно нели? Можам да кажам дека ТИ БЕШЕ и помина... да, сигурна сум дека е тоа така!!! Благодарение на некои суштества кои знам дека Господ ми ги прати, а јас ги нарекувам МОИ ДРУГАРКИ!!! Ме извлекоа од бездна која мисев дека нема КРАЈ. Во бездна која беше мрачна, ладна, на некој начин сурова... Мислев дека секогаш ќе бидам внатре и дека никогаш нема да се помирам со фактот дека не можеш да бидеш мој, но ете... ангели од небото слегоа и ми помогнаа... навистина незнам што би била јас без вас?!? Благодарам за сè, за тоа што ми ја покажавте светлата страна на животов. Таа страна која е мила, нежна, со убави бои кои мислам дека почнуваат да навлегуваат длабоко во мене:) Навистина многу се ретки другарки какви што имам јас, му благодарам на Господ уште еднаш што сум со нив и што ми веруваат како јас нив! Имало моменти кога ми било најтешко и кога само со неколку зборови јас сум заборавала на сè што ме маци и се што ме турка надолу... се надевам дека и јас нив НЕКОГАШ сум им помогнала. Ги сакам повеќе од сè на светов и не можам без нив. Не можам да се помирам со фактот дека МОЖЕБИ некогаш нема да бидам со нив... но сепак ќе ми останат во сеќавање овие 4 години кои беа најубавите години во мојот живот, кои некогаш нема да ги заборавам ТОА Е СИГУРНО!!! ВЕ САКАМ НАЈМНОГУ НА СВЕТОВ И НИКОГАШ НЕМА ДА ПРЕСТАНАМ!!! БАЛГОДАРАМ ЗА СЕ!

Можеби ќе Ве интересира...
Светот со моите очи
Празна душа, погледнувам кон небото и го гледам нејзиното ангелско лице. Иако има дечко јас премногу ја сакам за да се о
од Зоки |
Мајче моја ми недостигаш најмногу на свет!
„Мојата мајка имаше само едно око. Ја мразев... беше срамота за мене. Во нашето школо спремаше храна за учителите
од Иванче |
Малку љубов
Бура. Дожд. Грмотевици. Силен ветер кој некаде во далечината ги носи зборовите на едно срце. Далеку, до едно непристапно
од Кикичка |
Знаеш ли?
Знаеш ли колку ми беше тешко кога ми призна? Знаеш ли како ми беше и колку солзи пролеав? Знаеш ли колкава беше болката
од Анонимна |
Коментари
da marte srekni se tie so tebe kako i ti so niv POZ GIM
bidi srekna so gi imas oti vo denesno vreme retki se tie drugarki...i jas ja imam taa sreka imam najdora drugarka,\"sestra\" koja mn si ja postovam i sakam i ke ja sakam cel zivot.so nea imame pominato mn ubaj i neubaj raboti...nemozam da go zamislam zivoto bez nea...je t\"aime beaucoup mon seure\"kicus\"mwa
denska retkise onie koi mozata da bidat dobri drugarki,site se ljubomorni,dvolicni site gledaat da ti go \"zabijat nozot vo grb\".Ti si srekna sto imas prekrasni drugarki,bidi iskrena so niv nemoj da dozvolis da gi izgubis...
pozzzzz tekstov e super mwaa

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Waiting for forever (Чекајќи за засекогаш)


Романтична приказна за дечко кој е задоволен од тоа да живее без сигурна работа, но со љубовта од неговото детство.

Rachel Bilson, Tom Sturridge


The table 'dubug_info' is fullThe table 'dubug_info' is full