Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1074
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Врски

Ако тој го прави сексот така, значи е навистина вљубен
Мажите кои се поврзани само заради забава немаат потреба подетално да зборуваат со партнерката за нејзините тајни...
од ZeroCool |
Девојките се разочарани од...
Дури 25% од девојките се разочарани од начинот на кој биле запросени. Две третини од мажите запросувањето го планираат, без никаква...
од Романтичен |
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар пријател...
од Ангела Стоилковска |
Откриена тајната за успешна врска
Едно истражување покажува кои се тајните за успешните и среќните врски...
од Романтичен |
Дали вашиот партнер е пасивен?
Вашиот партнер е прекрасна личност. Обожавате да го поминувате времето со него. Но, како и сите луѓе има по некоја маана...
од Романтичен |
Изневерување - прошка и заборавање?
Изневерени сте од партнерот. Се присетувате на вашите заеднички убави моменти. Дали ќе му простите? Дали ќе заборавите? ...
од Романтичен |
5 ситници кои можат уништат врска
Поголемиот дел од врските пропаѓаат поради поголеми работи како што е неверството, сепак не се исклучува можноста тоа да е поради некоја...
од Романтичен |
Начини да ја одржите врската на далечина
Немора да значи дека овој тип на врска не може да функционира, но бидете спремни на тоа дека вашиот партнер нема секогаш...
од Романтичен |
Врски
Зацврстете ја врската со партнерот
Во секоја врска можат да се појават одредени проблеми кои можат да доведат до караници и расправии. За среќа сето тоа може да се реши...
од Романтичен |
10 знаци дека сака да раскинете
Понекогаш не ги гледаме работите кои ни се пред носот. Еве неколку знаци кои не треба да ги игнорирате кога ќе ги приметите...
од Романтичен |
9 работи кои ја расипуваат врската
Одредени женски потези знаат навистина да ги полудат машките и да ги натераат да размислуваат за прекин на врската. Доколку не сакате тоа да се случи.
од Романтичен |
Бременост за вечна љубов?
Сите знаеме дека повеќето женски се спремни да направат сè за да го задржат дечкото што го сакаат крај себе...
од Романтичен |
Партнерот гледа по други!?
Дали кога се шетате заедно со пртнерот сте го приметиле некогаш тој да гледа по други? Дали дечкото ви се загледува...
од Романтичен |
Кога девојките изневеруваат
Чувството на осаменост е еден од најчестите причини зашто девојките ги изневеруваат своите партнери. Иако може да звучи...
од Романтичен |
Во врска или сепак не?
Прекрасно е да си вљубен, во врска, но понекогаш ти доаѓа како вистинско олеснување што не си во врска, особено...
од Романтичен |
Подарок за St. Valentine
И интересен „ситница“ може да биде подарок за Денот на Вљубените, особено ако е црвена боја и во облик на срце...
од Романтичен |
Врски

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens