Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1394
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Здравје и убавина

Совети за подолги нокти
Речиси секоја средба започнува со ракување - така е според бон-тонот. Тоа означува дека кожата на рацете и вашиот маникир се и ваша визит карта. Видет
од Сања Шијаков |
Време e за сиеста
Време e за сиеста - одмор по ручек, далеку од шумот и притисокот, затворете ги очите, отпуштете се и наполнете се со енергија !
од Сања Шијаков |
Овошја кои го подувуваат стомакот
Овошјата се задoлжителен дел од секој добар режим на исхрана. Освен тоа, овошјата го подобруваат варењето на храната и го засилуваат метаболизмот. Пон
од Сања Шијаков |
Таласотерапија
Таласотерапијата е идеалниот начин да го искомбинирате полезното со пријатното. Терминот доаѓа од грчкиот збор „thalasso” и буквално означува море. Ил
од Сања Шијаков |
Прекумерно потење - непријатна појава за време на летниот пе
Иако изгледа како тривијален проблем, зголеменото потење е непријатен и видлив проблем, од кој страдаат околу 4% од луѓето. Овој проблем се нарекува х
од Сања Шијаков |
Доколку сакате „помлад” мозок за 11 години ова треба да го ј
Научниците од Американскиот Универзитет во Чикаго, спровеле истражување за влијанието на спанаќот на мозочните клетки на 850 луѓе на возраст од 81 год
од sanya |
Оваа храна не смеете да ја загревате по втор пат. Може да би
Дали некогаш сте направиле цело тенџере спанаќ или супа од печурки и, се разбира, бидејќи не сте биле во можност да ги изедете, да го оставите за утре
од sanya |
5 причини зошто треба да јадете овошје за појадок
Јадењето овошје за појадок е здрав начин на живот. Пробајте го ова за себе и ќе ги видите придобивките. Еве 5 од нив:
од sanya |
Здравје и убавина
Совет за добро здравје од баба Ванѓа
Пророчицата Ванѓа зад себе остави многу мудри совети, а се пренесуваат низ генерациите. Споделуваме неколку од нив, посветени на доброто здравје и пра
од Сања Шијаков |
Зошто треба почесто да јадеме лубеница?!
Еден од хранливите материи е витаминот Ц, кој се наоѓа во изобилство во лубеницата, може да го намали ризикот од појава на астма.
од sanya |
Коприва – Urtica Dioica
Копривата спаѓа во најдобрите лековити растенија кои ги имаме. Копривата е полезна, започнувајќи од коренот, минувајќи преку стеблата и листовите, па
од Сања Шијаков |
6 зелени суперхрани
Зелената е бојата на животот. Тоа важи и за храните. Видете кои се зелените суперхрани, кои треба да ги има што е можно почесто во вашето мени.
од Сања Шијаков |
Слабеење со мед и цимет
Медот и циметот се меѓу најполезните храни. Освен во домашната медицина, медот и циметот успешно можат да се искористат за симнување на килограми. Вид
од Сања Шијаков |
Пет совети за справување со целулитот
Целулитот е кошмар на секоја девојка. Токму тој е причината поради која многу од нас не можат да се чувствуваат удобно во шорцеви и бикини.
од Сања Шијаков |
Ова растение лечи рак и леукемија!
Овој напиток е потполно природен па може да го пиете без никаква грижа паралелно со било каква терапија. Многу луѓе тврдат дека напитокот навистина мн
од sanya |
Детоксикација со вода и лубеница!
Сезоната на бикини започна, па време е да се “спасите“ од вишокот на килограми.
од Сања Шијаков |
Здравје и убавина

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens