Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:967
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Пет совети за справување со целулитот

Ако сте во постојана потрага на брз и природен начин кој ќе ви помогне да го отстраните целулитот, тогаш сте на вистинското место.

Во прилог ви нудиме неколку совети и методи кои се испробани и тестирани, а кои ќе ви помогнат да се збогувате со целулитот!

 1 Ексфолијација на кожата

Користете сува четка или ракавици за ексфолијација и со нив правете големи кружни движења на критичните делови, така ќе го стимулирате протокот на крв и ќе ги отстраните мртвите клетки.

Масирајте ја вашата кожа, движејќи се од „критичното место“ спрема срцето за да го зголемите лимфниот проток и на тој начин ќе го намалите целулитот.

 2 Пилинг од кафе

Можете да направите ваш пилинг од кафе од остатоците од вашата шолја или пак да купите некој од продавница. Користете го за масажа на критичните области два пат неделно, и не само целулитот туку и стриите ќе исчезнат за краток временски период.

3 Вежбајте!

Вежбањето е најголемиот непријател на целулитот! Зголемете ги кардио вежбите, а намалете го периодот на седење. Верувајте, целулитот ќе биде минато!

4 Зелен чај

Зелениот чај е одличен за отстранување на токсините но и за намалувањето на килограмите.

Но и покрај овие позитивни страни зелениот чај нема убав вкус, па затоа измешајте го со вашето омилено овошје. И ќе добиете совршена комбинација.

5 Имајте самодоверба

Ако имате целулит или стрии не значи дека не изгледате одлично во бикини.

Самодовербата има огромна улога кога станува збор за изгледот.

Можеби ќе Ве интересира...
Совети за подолги нокти
Речиси секоја средба започнува со ракување - така е според бон-тонот. Тоа означува дека кожата на рацете и вашиот маники
од Сања Шијаков |
Топ 4 привлечни женски фризури
Какви фризури ги привлекуваат машките? Иако оваа тема делува како детинеста, но една од работите коишто машките ја забел
од Романтичен |
Диетата на ацтеките - I дел
Диетата на ацтеките е режим на исхрана, кој ја користи суперхраната чиа, како и амарант, и киноа, за кои се смета дека
од Сања Шијаков |
Совет за добро здравје од баба Ванѓа
Пророчицата Ванѓа зад себе остави многу мудри совети, а се пренесуваат низ генерациите. Споделуваме неколку од нив, посв
од Сања Шијаков |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens