Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1103
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Хороскоп Шкорпија

17ти - 23ти август
Со настапувањето на новата недела, нештата околу вас ќе започнат да се подредуваат по најдобриот можен начин.
Вие понекогаш знаете и да ги прескокнувате бакнежите, затоа што многу повеќе уживате во галењето и гушкањето. Сепак вашите бакнежи се страсни, долги и многу романтични.
Во љубовта Шкорпиите се нежни, верни и посесивни. И покрај тоа што имаат силни страсти, сакаат мирна и долга љубовна врска. Најголеми мани им се љубомората и сомнежот. Партнерот кој ќе го одбере...
Шкорпијата го поминува слбодното време во разгледување на бутиците и купување на нешто ново што ќе и ја потоплни гардеробата: кожни чизми или нешто од змијска кожа, а потоа ноќта ќе ја помине во некој ноќен клуб играјќи и привлекувајќи го винманието.
Шкорпиите зрачат со љубомора без обзир дали за тоа постои причина сега или постоела причина пред неколку месеци па дури и години. Родените во овој знак се љубоморни на секој кој стоел во близина на нивниот партнер.

Кликнете тука за да ги видите другите хороскопски знаци