Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:724
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Љубовни совети

Како да кажете „не“ на машко
Краткото и јасно „не“, без заобиколки и давање на лажна надеж, е најдобриот начин да откажете на некого, покажува ново проучување.
од Сања Шијаков |
Што ги привлекува девојките кај машките?
На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...
од Романтичен |
Комплементи кои успеваат кај жената
Секоја жена сака да добива комплименти. Но знаеме дека мажите се малку скржави кога станува збор посебно за давање на комплименти...
од Романтичен |
Што им е секси на машките и женските?
Некои од девојките ги мачи големото газе, нерамниот стомак или брчките кои започнале да се појавуваат. Од друга страна пак, некои момци...
од Романтичен |
Што машките најпрво забележуваат...
Машките кажуваат дека многу поскоро приметуваат некој суптилен детаљ, мала откриеност на кожата, сензуално движење или...
од Романтичен |
Несигурност
Во сите постои вродена маана дека сите одлуки кои ќе ги донесеме да ги преиспитаме, или со други зборови, се јавува потенцијален...
од Романтичен |
Како да кажете дека сте заљубени во...
Често се случува да имаме најдобар другар и во одреден момент да се заљубиме во него. И тогаш си го поставуваме прашањето...
од Романтичен |
3 фактори за подобро расположение
Научниците открија дека чувството на контрола над својот живот е основен предуслов за среќа. Иако, објективно, не можете...
од Романтичен |
Љубовни совети
Што да правите кога сте осамени!?
Чувството на осаменост е незгодно понекогаш, но лесно можете да го надминете, барем привремено. Еве 8 работи кои можете...
од Романтичен |
Кога не треба да праќате пораки на...
Доколку сте во врска, тогаш и самите знаете дека разменувањето пораки со партнерот е секојдневна и сосема нормална работа...
од Романтичен |
Како да одолеете на искушението?
Понекогаш ни се случува да ни се допадне и онаа личност за која сме тврделе дека не е можно некогаш да пробуди такви чувства кај нас ...
од Романтичен |
7 грешки кои ги повторуваме...
Несомнено е дека секоја врска започнува убаво. Во тие моменти живеете ко во бајка. Но, некогаш работите може да се искомплицираат...
од Романтичен |
3 чекори до вистинската љубов
Сте се запрашале ли некогаш како до вистинската љубов? Или, дали она што ви се случува е вистинското? Епа, тука е најпрецизниот одговор ...
од Романтичен |
10 работи кои не треба да кажете на...
Вие сте во долга врска, уживате во љубовта и среќата, но радоста ви ја расипува тоа што вашата другарка никако неможе да си најде дечко...
од Романтичен |
Мали трикови за големите заводничнки
Иако е нормално машкото секогаш прво да приjде на женско, посилниот пол обожава кога жените го превземаат првиот чекор во...
од Романтичен |
Позитивни работи од една расправија
Кога и да бидете со партнерот вие секојпат ќе имате можност за расправија и во зависност од тоа каква е вашата расправија...
од Романтичен |
Љубовни совети

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens