Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1363
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

13 см е идеалната разлика меѓу мажот и жената

 

Повеќето жени сакаат партнер, кој е 13 см повисок од нив. Точно толку е и разликата меѓу Катрин Мидлтон и принцот Вилијам.

 

Проучување кај 2000 полнолетни покажува дека 70% од анкетираните се чувствуваат најдобро во врска, во која мажот е повисок. Еден на секои пет се согласува дека растојанието меѓу 10 и 15 см е идеалната разлика. Само еден на секои десет смета дека еднаквите височини се најдобри.

 

Со височина од 190 см, принцот Вилјам ги покрива барањата за разликата, така што е 13 см повисок од неговата сопруга Кејт, која е висока 177 см.

 

Изгледа дека височината е многу важен решавачки фактор кога станува прашање за наоѓање на перфектниот партнер. Само 24% од жените и 35% од мажите признаваат дека височината нема значење кога ја бараат љубовта.

 

83% од жените и 89% од мажите се задоволни од височината на својот партнер. Едвај 14% од жените сонуваат партнерот да им е повисок.

 

Иако повеќето жени прифаќаат дека височината не треба да има влијание на врската, 6% од мажите признават дека во даден момент се имаат почувствувано многу ниски за да го привлечат вниманието на некоја дама.

 

Можеби ќе Ве интересира...
10 показатели дека флертува со вас
Флертот е однесување кое е комплексно и свое. Обично го практикуваат машките со цел да освојат нечие женско срце...
од Romanticen |
Машко - женска комуникација
Дали го мислите тоа што ќе го кажете или зад тоа се крие нешто друго. Во следните редови прочитајте пет типични ситуации
од Романтичен |
Не е сè така како што изгледа
Два Ангели патувале и решиле да застанат и да се одморат кај едно семејство. Семејството било доста богато, но безобразн
од Романтичен |
50 Романтични нешта
50 романтични нешта кои можете да ги правите со партнерот за вашата врска да трае подолго...
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens